PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132730}

Wpuszczony w kanał

Flushed Away
6,3 36 970
ocen
6,3 10 1 36970
5,2 6
ocen krytyków
Wpuszczony w kanał
powrót do forum filmu Wpuszczony w kanał

Nie wiem czy to tylko mój wymysł czy też specjalny zamysł reżysera ale cała scena kiedy główny bohater i Rita zostają pojmani i sprowadzeni do Żaby oraz dalszy rozwój fabuły przypomina mi żywcem Star Wars:)...
Wyobrazcie sobie Żaba=Jabba, Rita=Han Solo, Rod=Nie wiem:]...
Rita zostaje pojmana ponieważ nie przywiozła towaru Żabie tak jak Han nie dostarczył towaru Jabby za co ten chciał go zamrozić, w Karbonicie, tak jak Żaba w Lodzie:]...
Do Tego Le Frog jako Bobba Fett, i mamy ukłon w strone Imperium Kontratakuje?:>

Dante_2

brzmi sensownie ale nie ogladalam star wars:):)

cczajnik

Oż ty grzeszniku
Stara Trylogia to obowiązek;p;p

Dante_2

czy napewno była parodia z Star Wars w tym filmie.Czy warto ogladac film

ocenił(a) film na 8
Kinomaniak20

Moim zdaniem film warto oglądnąc, jest w nim zparodiowanych kilka innych filmów ale to dodaje mu uroku!!

użytkownik usunięty
laryy

moze wymienisz te kilka filmow bo ja nic nie zauwazylem

Przykładowo: Scena z 'wodospadem', gdy statek zawisnął na rurze a De Żaba strącił ich w 'przepaść' - to ta tonąca mechaniczna ręka jak nic skojarzyła mi się z końcówką "Terminatora 2" :-)

ocenił(a) film na 4
Dante_2

Coś się w głowie poprzestawiało...Dobra jest scena jak przymierza kostiumy i kombinuje nad kostiumem Wolverina (Hugh Jackman)...

oczywazki

Hehe, ogladalem sobie film po raz drugi i zauwazylem jeden szczegol ktory obala twoja teorie, a mianowicie w tej lodowce z zamrozonymi wrogami żaby JUZ JEST Han Solo :D:D widac wyraznie jego strój i pas, hehe :D przyjrzyjcie sie dokladnie. No wiec to raczej nie parodia SW bo zaba juz dorwala Hana :D

ocenił(a) film na 9
Revenanten

Myślę że to parodia człowieka demolki ze Stallonem.
Ta ręka ok może być Terminator 2 ale gdy statek tonie to raczej jest parodia Titanica. Jest tam jeszcze wiele zabawnych parodii filmów akcji i s/f. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
Pitstop2

Nie mam głowy do wynajdowania takich nawiązań do innych filmów, ale...
skoro nie został tu jeszcze wymieniony to dodam od siebie, jeden, dość oczywisty:
Gdy Roddy spada w kanale na początku filmu, spotyka rybkę, która się go pyta "Widziałeś może mojego tatę?". No to chyba z "Gdzie jest Nemo?" polewka?;)

reggie6

a ślimaki w pewnym momencie śpiewają melodie dodającą napięcia żywcem jak z czołówki "Z archiwum X" :D:D:D

ocenił(a) film na 9
Dante_2

A na początku główny bohater chce wybrać strój, i ma do wyboru strój Elvisa, albo Wolverina :D A to nawiązanie do Hugha Jackmana... Nieźle wymyślone. Ogólnie filmik super.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones